مدیریت سست شدن خطبه با ۶ نکته ای که آرامش را بوسیله شما بازمی گرداند

اضطراب موقعیتی را می توانید با تنفس عمیق و بوسیله مسئله انداختنِ خون تان، پیش از ادخال بوسیله صحنه مدیریت کنید.

۱. تمرین، تمرین و مانور

یکی از بزرگ ترین نگرانی هایی که آدم در تک سخنرانی دارند این است که دیگران صدایشان را چطور می شنوند. میسر ترین راهِ قدرت پهلو این نگرانی، تمرین زیاد پیش از سخنرانی تان است. هرچه یکسره بندی ها برای تان راحت تر باشد، نگرانی کمتری برای ارائه خواهید داشت. در مقابلِ آینه مسابقه کنید یا تا اینکه بهتر از آن، از خودتان فیلم بگیرید. به همه ی این مسابقه ها به عنوان یک اردوی تمرینی برای تمرین ای مبصر بنگرید. از اموری که ممکن است باعث حواس پرتی شما شوند یا نادیده بوسیله نظر می رسند، یادداشت برداری کنید؛ این امور اغلب باعث اضطراب موقعیتی می شوند. سپس این کارها را تجزیه وتحلیل کنید و ببینید چطور می توانید کنار آنها غلبه کنید. ۲. گرم کردن پیش از ارائه

راهی مؤثر برای کاهش استرس پیش از سخنرانی، مقابله ی آتش با آتش است. شاید حساسیت کنید که ضربان بیرونی تان بالا رفته و لحظه تان تنگ شده است. حتی فعالیت فیزیکی کوتاهی می تواند به شما کمک کند تا این انرژی عصبی را به اجرایی عالی از سخنرانی تان تغییر کنید. حرارت شاگرد از اندروفین را با درجازدنِ سریع یا تحرک و بالارفتن روی نوک چنگ و پاشنه بسوزانید.

نیز باید مطمئن شوید که ماهیچه های تان افسون شده و نرم هستند؛ به ویژه عضلات صورت و دندان. بکوشید چند لول چرخشی واژه انجام دهید تا زبان تان شُل شود. همچنین تلفظ شمرده تان را بررسی کنید. سیاق ها و فک تان را به آرامی ماساژ دهید تا ماهیچه های رخ تان شُل شوند. ۳. بهره گیری از واکنش تمدد اعصاب

دکتر هربرت بنسون (Herbert Benson) متقی است وقتی ترس باعث افزایش قیام بدن می شود، می توانید با مجموعه ای از نفوذ کردن های فیزیکی، بدن تان را آرام کنید. مفتاح مقدماتی تاثیر تمدد اعصاب شامل کوشا کردن عناصر دون است: حالت مایه تسلی مشغول کردن ذهن با گفتن زبان یا عبارتی معنادار محیطی ساکت تنفس عمیق و آگاهی منفعل

تنفس عمیق، یکی از کلیدهای فعال سازی فایده تمدد اعصاب است. راهی سهل برای رسیدن بوسیله آن، دلمه شدن چشم های تان است و اینکه بکوشید ذهن تان را ساکت کنید. برای چهار ضربان قلب، باثبات و ژرف وقت بکشید. برای یک یا دو خیز قلب، ثانیه تان را حبس کنید و سپس برای چهار خیز قلب بوسیله آرامی هوا را بیرون بدهید. این فقره را ۲۰ وعده انجام دهید خواه تا وقتی که خودتان عاطفه کنید در حال خاموش شدن هستید.

بی تابی خصلتی را می توان از پیش و از طریق تصورات مثبت و مراقبه هدایت شده مدیریت کرد. ۴. تخیل موفقیت

یکی از بزرگ ترین چالش ها بخاطر کسانی که دچار دشوار اضطراب خصلتی هستند این است که التهاب از سخنرانی برای آنها شاید مادام العمر باشد. برای مقابله با این اضطرابِ طولانی مدت، شاید ضروری باشد که پیش از برنامه ریزی برای خطبه تو موافق گروهی از افراد، فاتحه تکنیک های قدرت بر تپش را بوسیله فقره ببرید.

یکی از کلیدهای مدیریت التهاب های تمام مدت درباره ی سخنرانی، تصور موفقیت است. بوسیله جای اینکه دائما درباره ی ناکامی یا مسخره شدن هنگام سخنرانی نگران باشید، تخیل کنید که جمعیت از سخنان تان به تشویش می آید. کمینه کم آن افکارِ پر از تردید را با افکاری سرشار از قدرت، توفیق و پیروزی جایگزین کنید. مکثی کنید و از خودتان بپرسید: واقعا از چه چیزی می ترسید؟ شاید احساس کنید که چنانچه مجبور باشید جلوی جمعیتی بلند شوید تا صحبت کنید، مقدور است بمیرید. ولی واقعا به آن بیندیشید: آیا چنانچه مجبور به سخنرانی باشید، واقعا می میرید؟ احتمالا نه. پس به جای اینکه مغلوب هیجان باشید، کارمایه خشمناک تان را برای نمایش ی قوی ترین خطبه ای که درون توان تان است، صرف کنید. ۵. مراقبه ی راهنمایی شده

چنانچه مخصوصا دچار ترسی ژرف و بسیار درونی هستید، شاید تخیل آنی موفقیت برای تان اندکی دشوار باشد. گاهی خوب است که با مراقبه ای هدایت شده از هفته ها و ماه ها پیش آماده شوید و عناصر کلیدی تصور توفیق را در خویشتن نهادینه کنید.

مراقبه ی هدایت شده نوعی از مراقبه است که بی تا به طور کلامی در حالت سودمندِ آگاهی تربیت می شود؛ چه با صدای فردی زنده و چه صدایی ضبط شده.

در این فرایند و تمرین مراقبه، فرد باید دستورالعمل هایی را دنبال کند که آموزش می دهند چطور کل بدن را شُل کند، ذهنش را تهی کند و پهلو تنفس، آگاهی و توجه اش تمرکز کند.

در کشش مراقبه، فردی شاید انتخاب یواش که به سادگی هر روز برای پنج تا بیست دقیقه در سکوت بنشیند خواه ممکن است کسی تصمیم بگیرد برای زمانه ها، به موشکافی و کاوش تو موضوعی ویژه بپردازد. آنچه فرد بخاطر کاوش هنگام مراقبه برمی گزیند، به نیت ها، نیازها و سطح دلبستگی و اشتیاقش تماس دارد.

وقتی این کار را به طور منظم تمرین کنید، حالت خاصِ خودآگاهی که از مراقبه به دست می آید، منافع متعددی برای تان به همراه دارد: کاهش استرس، تکثیر انرژی و حساسیت، افزایش اشتی حافظه و جسم، افزایش خلاقیت و همچنین افزایش تمرکز، فهم بهتری از خود و نیروهای شفابخش.

مراقبه تا اینکه این قدرت را دارد که با جایگزینی افکار منفی با افکار مثبت، باعث تغییر نگرش شود. سودی که پس از مراقبه حاصل می شود، به آنچه که بی تا مخصوصا بوسیله دنبالش بوده است، وفاق دارد. برای نمونه، چنانچه فردی با به رویا رفتن مشکل دارد، یک راهکار مؤثر و بدون دارو، این است که با شنوایی کردن به یک موسیقی خاموش بخش، طی مراقبه ای هدایت شده ، به آرامی به رویا برود.

در مورد مدیریت اضطراب سخنرانی، مراقبه شاید بوسیله نوعی تمرکز کنار فرض مثبت باشد تا ذهن بتواند نسبت به اضطرابِ کمتر از خطبه شرطی شود.

یکی از عالی ترین گنجایش های مراقبه ی هدایت شده این است که هیچ گاه بی کمال مطلوب نیست. ۶. پذیرش نتیجه

پسند این واقعیت شاید واقعا شاق باشد؛ اما گاهی خطبه خوب پیش نمی جوی. گاهی التهاب به خشکی امدن شما چیره می شود. اما چنان که پیش نمدار پرسیدیم: آیا این ائتلاف شما را کُشت؟ دوباره: می گویید احتمالا نه. گاهی شاید ناگزیر باشید حاصل ی سخنرانی تان را صرف نظر از اینکه چقدر خوب یا کریه پیش رفته است، بپذیرید. همیشه نوبت مربوط باینده وجود دارد که شما می توانید با ارزیابی آن سخنرانی ضعیف پیشین، به توانایی بالاتری برسید و با تکیه بوسیله نفس بیشتر بر صحنه ی خطبه معین شوید. هر سخنرانی، تمرینی برای سخنرانی بعدی است و این شما هستید که با پالایش و پرداخت موشکافانه ی ارائه تان می توانید به تدریج بوسیله سخنرانی قوی و تأثیرگذار تبدیل شوید.

مقالات صوتی

مجموعه آموزش سخنرانی و فن تقریر احاطه سخنرانی و فن تقریر را بیاموزید و مخاطبان را کدر و مبهوت خود کنید.

24،000 تومان
20،000 تومان مشاهده محصول