فرودگاهی بوسیله لباس ستاره بحری و ظرفیت ۷۲ میلیون مسافر

به گزارش ایسنا، روز گذشته بود که شی جی پینگ، رئیس جمهور چین داخل سیلان برگزاری مراسمی بوسیله مناسبت هفتادمین سالگرد شروع بوسیله کار طالع فعلی، از پروژه جدیدترین و بزرگترین فرودگاه مورد ترمینال داخل گیتی با ظرفیت ۷۲ میلیون مسافر تا سال ۲۰۲۵ و ۱۰۰ میلیون مسافر تا سال ۲۰۴۰ میلادی دیدار و آن را افتتاح کرد.

بر بن گزارش گاردین، این فرودگاه بزرگ که بوسیله هدف توسعه سفرهای تویی و خارجی به مقصد و مبدا چین احداث شده است، انتظار می رود که بوسیله زودی تحول به یکی از شلوغ ترین و پرازدحام ترین فرودگاههای جهان شود و میلیون ها مسافر را به رخساره یومیه به مقاصد متنوع داخلی و بین المللی جابجا کند.

 فرودگاه بین المللی متاخر پکن داکسینگ در ۴۶ کیلومتری جنوب خاوری راسته اصلی این شهر، تیانمن، واقع شده است که راحتی است با ظرفیت تمام آن، ۱۰۰ میلیون مسافر، تا سال ۲۰۴۰ میلادی و ۷۲ میلیون مسافر تا سال ۲۰۲۵ میلادی؛ راه اندازی و نصیب برداری شود.

هزینه پروژه راه اندازی این فرودگاه که از پنج سال پیش تاکنون آغاز شده است، ۴۵۰ میلیارد یوان اندازه ۵۰ میلیارد پوند تقویم زده شده است که روز گذشته توسط شی جی پینگ، رئیس جمهور گره به صورت رسمی افتتاح شد.

ساختمان این فرودگاه عظیم توسط زها حدید، به عنوان یکی از بهترین و معروف ترین مهندسان معمار تو دنیا بوسیله شکل یک هنرمند دریایی طراحی شده است و گفته می شود شلوغ ترین و بزرگترین فرودگاه تک ترمینال در جهان محسوب خواهد شد.

بسیاری از شرکت های هواپیمایی اجنبی و چینی نیز اعلام کرده اند که سرود دارند پروازهای خویشتن را به این فرودگاه جدید منتقل کنند که از جمله رادیکال ترین آنها می توان به بریتیش ایرویز ، کاتای اقیانوس آرام ، فین ایر و ایر چاینا اشاره کرد.

به خشکی امدن اساس این گزارش، ابعاد این فرودگاه ۷۰۰ هزار متر مربع است که در واقع بوسیله اندازه ۱۰۰ زمین اسب سواری است.

در حال حاضر بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه جهان، فرودگاه آتلانتا تو ایالات متحده آمریکاست که می تواند روزمره بیش از صد میلیون مسافر را به مقاصد متنوع جابجا کند ولی دو ترمینال مسافری دارد که تو صورت بهره برداری و اسلوب اندازی فرودگاه جدید پکن داکسینگ، این نشانی را به خویشتن اختصاص خواهد داد.