فدایی زائران ایرانی هنوز در عراق هستند | توقف گسیل کاروان های عتبات

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، میرمسعود حسینیان سرکنسول ایران در کربلا با اشاره به اعتراضات تو عراق، اظهار داشت: اجتماعات مردمی درون عراق در اصل به عزیمت پیگیری مطالبات اقتصادی در این ناحیه شکل گرفته است، اما متأسفانه برخی دسته ها و جریانات از این اعتراضات مردمی با شعار های خاصی سوء استفاده می کنند و بر موج حرکت های مردمی سوار شده اند.

وی افزود: مطالبات مردم عراق باید پاسخ داده شود و البته این موضوع از سوی مرجعیت شیعه و قضا و قدر این ملک مورد تأکید قرار دارد.

حسینیان با رمز به توقف گسیل کاروان های عتبات از سوی اداره حج و زیارت، خاطرنشان کرد: سازمان حج و زیارت بوسیله عنوان متولی گسیل زائران به عتبات تو این رابطه تصمیم گیری می کند، اما اکنون با توجه به مشکلات ایجاد شده، شرایط مناسبی بخاطر جناب زائران درون کربلا و نجف بود ندارد.

سرکنسول ایران درون کربلا به متقاضیان سیر بوسیله عتبات آژیر داد تا برقراری امان لازم سیر خویشتن به عراق را به تأخیر بیندازند.

وی گفت: متأسفانه بر خلاف هشدارها، تعدادی از زائران ایرانی در عراق درگاه دارند. البته تا کنون گزارشی نیز مبنی بر خلق مشکل بخاطر آن ها نداشتیم.

وی با بیان اینکه این افراد باید زودتر به کشور بازگردند، افزود: بوسیله زائرانی که در عراق آستان دارند، توصیه می کنیم که هر چه زودتر به کشور بازگردند و افرادی غم که قصد تشرف به عتبات را دارند، سفر خود را به تعویق انداخته و تا زمان آغاز اعزام های موسسه حج و زیارت منتظر بمانند.